Firma LIMEX-TECHNIK s.r.o. pracuje jako výhradní zastoupení níže uvedených zahraničních firem v Česku a na Slovensku.

Systémy inspekce povrchu běžícího pásu ELSIS 

(pro zobrazení prospektu v německém jazyce klikněte ZDE)

Tyto systémy zajišťují kontrolu kvality povrchu především na pásových materiálech – fóliích, netkaných textiliích, papíru, laminovaných pásech, ale jsou také používány pro kontrolu jednotlivých papírových archů nebo plochých výrobků jako televizních obrazovek, monitorů, litografických desek, sádrokartonových desek apod.

V závislosti na kontrolovaném materiálu a typu chyb, které musí být zachyceny se systémy, dodávají v různých provedeních – s různým počtem snímacích kamer, různými typy osvětlení kontrolované plochy a různým softwarovým vybavením pro detekci chyb, klasifikaci chyb a archivaci dat v PC.

Zákazníci získávají použitím systému ELSIS přehled o umístění chyb, o jejich velikosti, jejich grafické znázornění, ukázání velikosti, statistické rozdělení chyb po délce i šířce a klasifikaci chyb.

Všechny systémem získaná data, tj. informace o chybách a také všechny provozní a poruchové stavy systémů jsou ukládány do paměti.

 

Systémy sledování a inspekce kvality tisku ELSCAN

(pro zobrazení prospektu v německém jazyce klikněte ZDE)

 

Tyto systémy digitálně zachycují a zpracovávají tištěné obrazy na běžícím pásu.

Široké výkonové spektrum systému poskytuje společně s modulární koncepcí výstavby systému možnost snadného přizpůsobení požadavkům zákazníků na řešení jejich specifických úkolů.

Systémy ELSCAN jsou trvale vyvíjeny a vylepšovány od konce devadesátých let. Poslední vývojová, v současné době dodávaná řada má označení ELSCAN OMS4. Vyznačuje se novým difuzním a homogenním zdrojem osvětlení potištěné plochy a dvěma integrovanými kamerami s objektivem s pevným ohniskem a s rozdílnými ohniskovými vzdálenostmi. Sledování tištěného obrazu probíhá spolehlivě, přímo a bez zpoždění a uživatel může nepozorovatelně přepínat z jedné kamery na druhou. Tento koncept dává uživateli nové možnosti sledování pásu jako např. současné detailní vyhodnocování jednoho raportu a jednoho obrazového výřezu.

Všechna z předchozími generacemi systému v praxi získaná a osvědčená funkčnost systému zůstala u nové verze zachována. Stabilizace obrazu, jednoduchá volba hledání referenční pozice a rozšířené verze jsou standardně k dispozici. Modulární koncepce umožňuje bezproblémové další rozšiřování.

Systémy se dodávají podle potřeb zákazníků v závislosti na potřebě mechanické instalace a potřebě softwaru v následujících verzích:

OMS 4112 – speciálně pro sledování v oblasti tisku etiket, formulářů a v oblasti zpracování po tisku

OMS 4113 – velmi kompaktní provedení s mechanickým polohováním kamery pro umístění do nepřístupných míst a pro větší šíře potiskovaného pásu

OMS 4114 – provedení pro široké pásy s motorickým pohonem kamery a rozšířenými funkcemi softwaru

OMS 4115 a další – provedení pro sledování tištěného obrazu s rozšířenými softwarovými funkcemi a pokročilými funkcemi pro porovnávání barvy

 

 

 

Management v průběhu výroby (workflow management)

Příprava k tisku

Pomocí kontrolního systému Image:Inspector:2 může být bezpečně stanoveno, že tisk obsahuje všechny prvky originálního PDF souboru. Image:Inspector:2 srovnává inspekční kamerou sejmutý referenční obraz s originální předlohou (.pdf nebo .tif). Vyloučí se tak nesprávné, chybné a neúplné tiskové předlohy.

Tisk

Pomocí 100% inspekce tištěného obrazu Web Inspector:2 mohou být detekovány všechny chyby a zabráněno vzniku makulatury. Web:Inspector:2 registruje odchylky od referenčního obrazu při plné produkční rychlosti. 100% kontrola tištěného obrazu znamená, že se potiskovaný pás kontroluje po své celé šíři kontinuálně s předem nastavenou citlivostí.

 

Finální úprava po tisku

Na převíječce se pomocí 100% inspekce tištěného obrazu Roll Scheduler:1 detekují chyby a zajistí dodávka k zákazníkovi bez chybných výrobků. Roll Scheduler:1 zpracovává chyby v průběhu konfekcionování. Chyby, které byly rozpoznány na tiskacím stroji, jsou uloženy do databanky (Roll Map) a mohou být zpracovány / vyhodnoceny co se týče jejich akceptace offline. Závažné chyby jsou na převíječce identifikovány a umístěny k odstranění na řezacím stroji.

 

 

“Naše firemní filozofie: Naše jednání určují naši zákazníci, protože jen jejich spokojenost a jejich úspěch s produkty, které jsme jim dodali, zajišťují úspěch náš a námi reprezentovaných firem.”