Firma LIMEX-TECHNIK s.r.o. pracuje jako výhradní zastoupení níže uvedených zahraničních firem v Česku a na Slovensku.

Problém

Když jsou jednotlivé či částečně (šindelově) překryté listy papíru dopravované do zásobníku, může statický náboj „slepit“ listy k sobě. To způsobuje následné potíže s rovnáním listů v zásobníku. Problémy jsou výraznější u dopravy částečně (šindelově) překrytých listů. Je velmi důležité eliminovat statický náboj na jednotlivých listech papíru.

Řešení

Doporučuje se umístit jednu či více ionizačních DC trysek typu 261 s flexibilní vzduchovou koncovkou tak, aby ionizovaný vzduch z těchto trysek směřoval mezi jednotlivé listy papíru během rovnání (viz obrázek). Na obrázku je zobrazena také ionizační tyč 915, která zajistí eliminaci statického náboje též v celé šíři listu papíru.

Flexibilní ionizační trysky 261 mohou být umístěny buď pod válec dopravníku, nebo ze strany. Ionizační trysky 261 s flexibilní vzduchovou koncovkou mohou být jednoduše přizpůsobeny podle potřeb zákazníka. Díky tomu je možné je použít v místech, kde by alternativní způsoby ionizace nebyly možné.

Stáhnout v PDF

“Naše firemní filozofie: Naše jednání určují naši zákazníci, protože jen jejich spokojenost a jejich úspěch s produkty, které jsme jim dodali, zajišťují úspěch náš a námi reprezentovaných firem.”