Firma LIMEX-TECHNIK s.r.o. pracuje jako výhradní zastoupení níže uvedených zahraničních firem v Česku a na Slovensku.

Problém

Vysoké hodnoty statického náboje na jednotlivých plastových taškách způsobují velké problémy obzvlášť v místech jejich skládání na vysokorychlostních strojích.

Tašky se mohou k sobě lepit vlivem statického náboje, nebo naopak odpuzovat ve stohu mezi sebou. Pokud se tašky k sobě vlivem náboje přichytí, je těžké správně narovnat stoh do krabic. Pokud se naopak odpuzují, ramena sběrače nemohou narovnat správný počet tašek. Také prezentace produktu je špatná.

Řešení

Bylo mnoho systémů eliminace statického náboje pro tento typ výroby, které zde byly použity a zhodnoceny. Systémy, které fungovaly na starších a pomalejších strojích, nejsou dostatečně efektivní na novějších, vysokorychlostních strojích.

Jedna ionizační tyč Meech 915 by měla být nainstalována do pozice před „A“ rám, aby byl neutralizován náboj na vnitřní straně materiálu před jeho skládáním.

Dvě ionizační tyče Meech 915 by měly být umístěny na vstupu pásu před tavným nožem.

Dvě ionizační tyče Meech 971, umístěné dle obrázku výše, zajistí, že jednotlivé tašky a z nich vytvořený stoh jsou zcela neutralizovány.

POZNÁMKA: Některé produkty vyžadují nízkou zůstatkovou hladinu statického náboje pro další výrobu. Pulzní DC systémy Meech umožňují nastavit jejich síle tak, aby výsledky odpovídaly požadavkům. Vyváženost kladných a záporných iontů lze také přizpůsobit podle potřeby. Toto není možné s AC systémy.

Stáhnout v PDF

“Naše firemní filozofie: Naše jednání určují naši zákazníci, protože jen jejich spokojenost a jejich úspěch s produkty, které jsme jim dodali, zajišťují úspěch náš a námi reprezentovaných firem.”