Firma LIMEX-TECHNIK s.r.o. pracuje jako výhradní zastoupení níže uvedených zahraničních firem v Česku a na Slovensku.

Přichycení klínků plastové tašky pomocí statického náboje

Problém

Tradiční plastové tašky jsou vyráběny z nekonečných pásů materiálu. V některých případech bývá materiál po stranách složen do klínku. Nekonečný pás pak pokračuje se složenými klínky k tavnému noži, aby byly vytvořeny jednotlivé tašky.

Když pás se složenými klínky postupuje výrobou, může ještě před tavícím nožem dojít k jejich rozklížení, tedy ke ztrátě potřebného tvaru. Obecně k tomu dochází, když se vzduch dostane pod klínek a otevře jej. Následně pak mají klínky nesprávný tvar a roste zmetkovitost. 

Řešení

Klínky je možné přichytit v požadované poloze pomocí generovaného statického náboje - pomocí generátorové tyče 993R a kovového válce (uzemnění). Generovaný statický náboj přichytí klínky ve správné pozici, tím mají tašky správný tvar a je snížena zmetkovitost i prostoje. Generátorová tyč Meech 993R je napájena generátorem statického nábojem typu Meech 992v3 30kV, který zaručuje spolehlivě silnou generaci statického náboje.

Stáhnout v PDF

“Naše firemní filozofie: Naše jednání určují naši zákazníci, protože jen jejich spokojenost a jejich úspěch s produkty, které jsme jim dodali, zajišťují úspěch náš a námi reprezentovaných firem.”