Firma LIMEX-TECHNIK s.r.o. pracuje jako výhradní zastoupení níže uvedených zahraničních firem v Česku a na Slovensku.

Potíže se skladačem textilních pásů vlivem statického náboje

Problém

Prádelní skládací stroje pracují s prostěradly, ručníky a ubrusy. Tyto textilní produkty jsou často vyráběny ze syntetických vláken a může zde tak docházet ke generování statického náboje během transportu na dopravníku a na skládacích stanicích. Statický náboj je pak přichycuje k dopravníkovým pásům. Následně pak minou skládací jednotku a téměř automaticky vypadnou ze stroje nebo se nabalí kolem válce. Nahrazení standardních textilních dopravníkových pásů za vodivé dopravníkové pásy problém nevyřeší.

 

Řešení

Ionizační tyč Meech 915 by měla být nainstalována před první skládací stanici, jak je zobrazeno na obrázku. Je důležitém, aby vrchní dopravníkové pásy byly vyrobené z textilie, nebo lépe z vodivého materiálu. Není to jen levnější řešení, ale zvýší se také výkon. Spodní pás může být buď textilní, nebo vodivý.

Stáhnout v PDF

“Naše firemní filozofie: Naše jednání určují naši zákazníci, protože jen jejich spokojenost a jejich úspěch s produkty, které jsme jim dodali, zajišťují úspěch náš a námi reprezentovaných firem.”