Firma LIMEX-TECHNIK s.r.o. pracuje jako výhradní zastoupení níže uvedených zahraničních firem v Česku a na Slovensku.

Chlazení výrobků pomocí vzduchových clon

Použití

Vzduchové clony Meech Air Curtain vytvářejí laminární proudy vzduchu, které se velmi často používají v potravinářském průmyslu. Jsou typicky používány k chlazení produktů poté, co opustí pece nebo k čištění prostor ofukem.

Příklad

Výrobce plastových kontejnerů trápila potíž s odstraňováním přetoků z předních a zadních hran u čerstvě vylisovaných kontejnerů. Kontejnery se na stupňovitém dopravníku dopravují k řezačce, kde jsou přetoky odstraněny. Problém nastává, kvůli zbytkovému teplu v těchto čerstvě vylisovaných kontejnerech. Když se nůž gilotiny prořezává skrz okraje, stěny kontejneru se mohou propadat, což způsobuje následující tři potíže: vysokou zmetkovitost, ztrátu zisku a nespokojenost zákazníka. Vzduchové clony Meech Air Curtains využívají kromě stlačeného vzduchu i velkou část okolního vzduchu, což stačí na dostatečné zchlazení vylisovaného kontejneru. Po zchlazení je následně možné dostatečně odříznout přetoky, aniž by docházelo k deformaci/zborcení stěn.

Stáhnout v PDF

“Naše firemní filozofie: Naše jednání určují naši zákazníci, protože jen jejich spokojenost a jejich úspěch s produkty, které jsme jim dodali, zajišťují úspěch náš a námi reprezentovaných firem.”