Firma LIMEX-TECHNIK s.r.o. pracuje jako výhradní zastoupení níže uvedených zahraničních firem v Česku a na Slovensku.

Vortex Cooling

Základem produktové řady Vortex Cooling je vortexová / vírová trubice , které je dostupná ve dvou velikostechs různými generátory (podle potřeby výsledné teploty) a zejména s různými nástavci (tlumiče, kontrolní ventily, flexibilní kloubové hadice), které odlišují produkty mezi sebou. Řada Vortex Cooling se převážně používá pro chlazení produkty spadajícími do této řady jsou: Vortex Tube, Cabinet Cooler (chlazení skříňových objektů), Needle Cooler, Coldstream Air Gun, Experimental Kit.  

Jak funguje vortexová / vírová trubice?

Stlačený vzduch vstupuje tečně do komory generátoru. (viz obrázek níže) To způsobuje, že sloupec vzduchu uvnitř trubky rotuje velmi vysokou rychlostí (až 1 milion otáček za minutu). Vzduch na kraji sloupce se pohybuje velmi rychle, má velkou energii a je teplý. Vzduch ve středu vzduchového sloupce se pohybuje relativně pomaleji, má málo energie a je studený. Výstup teplého vnějšího vzduchu je vyveden na jedné straně trubice, výstup studeného vnitřního vzduchu pak na straně druhé. Procento studeného vzduchu vycházejícího z vortexové trubice se nazývá studená frakce a je nastavitelná ventilem.

Souhrnný prospekt řady produktů: Meech Vortex Cooling

Produkty řady Vortex Cooling

“Naše firemní filozofie: Naše jednání určují naši zákazníci, protože jen jejich spokojenost a jejich úspěch s produkty, které jsme jim dodali, zajišťují úspěch náš a námi reprezentovaných firem.”