Firma LIMEX-TECHNIK s.r.o. pracuje jako výhradní zastoupení níže uvedených zahraničních firem v Česku a na Slovensku.

Firma ANDRITZ KÜSTERS GmbH Krefeld je od roku 2006 součástí mezinárodního technologického koncernu Andritz Group. Pokračuje v dlouholeté tradici dřívější, světoznámé firmy Eduard Küsters Maschinenfabrik GmbH Krefeld ve vývoji a výrobě kalandrů. Je rozdělena na dvě divize, z nichž divize Nonwoven zajišťuje kalandry pro oblast netkaných textilií a textilu, divize Paper kalandry pro papírenský průmysl. 

Firma Limex-technik pracuje v České republice a na Slovensku jako výhradní zastoupení firmy Andritz-Küsters, divize Nonwoven, tj. pro kalandry na zpracování textilu a netkaných textilií.

Firma Andritz-Küsters se proslavila svou technologií plovoucích válců, tzv. S-válců, které zajišťují eliminaci průhybu válce a tím konstantní přítlak po celé šíři válce. V roce 2002 proběhla fúze s divizí výroby kalandrů firmy KKA-Kleinewefers , čímž se do firmy dostala druhá základní technologie řízeného průhybu válců - sekčně podepřený válec, dodávaný nyní pod názvem HyCon jako náhrada původního starého systému Nipco. Tím jsou nyní ve firmě Andritz-Küsters k dispozici obě základní technická řešení, na kterých jsou moderní kalandry založeny. Firma Andritz-Küsters tak zajišťuje opravy válců, náhradní díly a servis pro všechny stroje dodané dříve KKA-Kleinewefers. 


Firma Andritz-Küsters tak může zajistit všechna v úvahu přicházející řešení a stala se největším světovým dodavatelem kalandrů pro oblast jejich použití při zpracování papíru, netkaných textilií a textilu.

“Naše firemní filozofie: Naše jednání určují naši zákazníci, protože jen jejich spokojenost a jejich úspěch s produkty, které jsme jim dodali, zajišťují úspěch náš a námi reprezentovaných firem.”